Akrotix

Akrotix

Farba emulsyjna o podwójnej sile krycia. Charakteryzuje się wyjątkową trwałością bieli i koloru oraz odpornością na zmywanie. Niekapiąca, łatwa w użyciu, umożliwia prawidłowe "oddycjanie" ścian.


Dostępne pojemności:
1 L, 3 L, 5 L, 10 L


Przeznaczenie

AKROTIX przeznaczony jest do dekoracyjno-ochronnego malowania ścian wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych wykonanych z różnego typu podłoży mineralnych tj.: tynk cementowy i cementowo-wapienny, cegła, beton, drewno i materiały drewnopochodne oraz tapety papierowe i z włókna sztucznego. Doskonała farba do płyt kartonowo-gipsowych.


Wysokokryjąca, jednokrotne malowanie ściany pozwala na uzyskanie pożądanego efektu. Niekapiąca, nie ścieka i nie rozpryskuje się podczas malowania. Przepuszczalna dla pary wodnej i powietrza, co pozwala na oddychanie malowanych ścian. Może być wielokrotnie zmywana wodą w czasie eksploatacji. Łatwa w użyciu. Bezzapachowa, nie zawiera żadnych rozpuszczalników organicznych. Jest bezpieczna dla zdrowia i środowiska. Wyjątkowa biel. Odporna na zmywanie. Wysokokryjąca.

  • Norma  ZN-95/PFC-1000-46

  • Wskazówki BHP i PPOŻ
    Produkt niepalny. Nie klasyfikowany jako materiał niebezpieczny. W trakcie prac malarskich i po ich zakończeniu pomieszczenie wietrzyć do zaniku specyficznego zapachu. Stosować się do zaleceń podanych na opakowaniu. Szczegółowe informacje zawarte są w karcie charakterystyki preparatu. Uwaga! Produkt wodorozcieńczalny, nieodporny na mróz. Przechowywać w temp. powyżej 0 oC

  • Dane techniczne:  
    lepkość: 9000 – 14000 mPas, czas schnięcia -1 h, Wydajność praktyczna: 14 m2z 1 litra przy jednokrotnym malowaniu.

  • Wydajność  
    7-10 m2 z 1 litra przy jednokrotnym malowaniu.

  • Atesty  
    PZH nr B-1573/94, wyrób zgodny z PN-C-81914:1998 rodzaj S.

  • Metoda malowania  
    AKROTIX można nanosić pędzlem, wałkiem lub pistoletem do natrysku.

Sposób stosowania

Podłoże niemalowane Podłoże silnie chłonące wodę np. ściany nigdy niemalowane należy zagruntować farbą rozcieńczoną wodą pitną w stosunku 2:1. Powierzchnia przeznaczona do malowania powinna być czysta, niekrusząca się, niepyląca, bez rys i spękań. Podłoże malowane Pozostałości po farbach klejowych należy dokładnie usunąć, a podłoże zmyć wodą.


Farbę przed użyciem dokładnie wymieszać. Stosować bez rozcieńczania. Zalecana ilość warstw 1. Malować w temperaturze od +5°C do 30°C. AKROTIX można stosować na tynki po 4 tygodniach od ich nałożenia.


W czasie prac malarskich i po ich zakończeniu pomieszczenia powinny być wietrzone, aż do zaniku zapachu. AKROTIX Do rozcieńczania i mycia narzędzi stosować wodę pitną.


Dodaj do zapytania ofertowego

 
 
Szukaj:
Firma Handlowa "PMK"
25-516 Kielce · ul. IX Wieków Kielc 33C